Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko wyrosło na znającego swoją wartość i dobrze radzącego sobie z życiowymi wyzwaniami dorosłego człowieka.

Według badań Health Behaviour in School-aged Children (HBSC), nastolatki mają jednak skrzywiony obraz siebie wynikający z zaniżonej samooceny. Polskie nastolatki mają najniższą samoocenę w Europie. Około jedna trzecia ma objawy depresji, a jeden na stu ma myśli samobójcze. W późniejszym czasie młodzi ludzie mają trudności z odnalezieniem się w „dorosłym świecie”. 
Bardzo często powodem tych trudności jest nieumiejętność skomunikowania z własnymi emocjami. Dzieci, a później młodzi dorośli nie potrafią radzić sobie w sytuacjach stresogennych. Nierzadko mają też trudności z nawiązywaniem relacji międzyludzkich i współpracą zespołową.  

Jako Akademia JA towarzyszymy dzieciom i młodzieży w budowaniu świadomości samych siebie. Realizowane przez nas programy wspierają rozwój inteligencji emocjonalno-społecznej tak, by pomóc najmłodszym w ich przyszłej drodze.
 
Back to Top